Kakšno super srečo ste imeli, da ste bili na dražbi in se je javna dražba odvila v vaš prid, kar pomeni, da ste bili zadnji dražitelj, ki je ponudil največ in ste tako zmagali na dražbi. Super, saj ste prejeli predmet po nizki ceni in sploh veselje, da smo zmagovalec..verejtno ne odtehta ničesar manj. Odlično.
Ko se je javna dražba zaključila in smo uspešno prebrodili to ter zmagali, sledijo naslednji koraki, s pomočjo katerih bo določen predmet še samo naš. Sledi torej predvsem papirologija. Pomembno je, da se prepiše lastnina, pomembno je, da je vse črno na belem, da postanemo nov lastnik, da podpišemo pogodbo in morebitne druge listine, da tudi izplačamo preostanek cene (varščina se nam šteje v nakup), ipd. Odvisno tudi od predhodnih pogojev nakupa, ki so razpisani pri vsaki dražbi posebej. Običajno so ti skoraj pri vseh dražbah enaki, pa vendar jih je treba vseeno predhodno preveriti.
Končno je torej tudi nam uspelo in smo izkoristili odlično priložnost in možnost nakupa določenih predmetov, v katere sodijo tudi nepremičnine, premičnine in drugo, po super ceni. Koliko nas je dejansko katera stvar stala, pa je seveda odvisno od tega koliko dražiteljev je bilo in koliko je zrastla izklicna cena. Pa vendar, če smo za stvar bili pripravljeni ponuditi največ, super in toliko boljše. Pomembno je le, da se je javna dražba obrnila v naš prid in smo ponosni lastnik novega predmeta. Sedaj pa nas čaka še nekaj uradnih zadev, med katere sodi prav papirologija, s pomočjo katere se prenaša lastništvo, ipd.
To da smo zmagovalec in se je javna dražba zaključila uspešno bo verjetno še dodatno spodbudilo k temu, da bomo mogoče želeli še kdaj sodelovati na dražbi. Zakaj pa ne, če je tako super priložnost nakupa in zakaj je ne bi izkoristili? Sploh, ko smo ugotovili, da je možno kupiti stvar na ta način.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.