Učinkovito posredovanje na alarmna sporočila z varovanih objektov se odraža na več ravneh. Dobra intervencijska ekipa lahko prime storilce. Njen prihod jih lahko odžene, preden zagrešijo kaznivo dejanje, in tako prepreči škodo. Lahko pa jih odžene že pred poskusom dejanja, saj denimo vlomilci neradi tvegajo njihov prihod in se raje spravijo na slabo varovane objekte.
Ob napadu na varnostno-nadzorni center njegove naloge prevzame drugi
Posredovanje na alarm se začne v varnostno-nadzornem centru, ki sprejme sporočilo od dogodku in se mora nanj ustrezno odzvati. Največje slovensko varnostno podjetje Sintal ima kar dva varnostno-nadzorna centra, kar omogoča najvišjo varnost objektov. V primeru, da bi eden od sicer strogo varovanih centrov odpovedal – zaradi višje naravne sile ali če bi ga denimo načrtno napadli – bi varnost priklopljenih objektov nemoteno in neodvisno zagotavljal drugi.
Na Sintalov varnostno-nadzorni center v Ljubljani je trenutno povezanih približno 15.000 objektov. Operaterji centra s povezanih varnostnih sistemov dnevno prejmejo okoli 100.000 obvestil o dogodkih. Od teh obvestil je dnevno povprečno okoli 1.200 takih, ki nemudoma zahtevajo posredovanje intervencijskih ekip. Gre tako za normalne vklope in izklope alarmnih sistemov kot alarme, sprožene zaradi vlomov, in druge dogodke. V prvih šestih mesecih letošnjega leta je Sintal samo na območju Ljubljane zabeležil kar 205.730 sproženih alarmov na varovanih objektih. Za primerjavo lahko vzamemo podatke policije, po katerih so na policiji v tem času sprejeli 259.289 klicev na telefonsko številko 113, kar je za slabo četrtino več kot Sintal v Ljubljani.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.