Za kateri letni čas vam je najtežje izbrati obutev? Najverjetneje za zimskega, kajne? Poleti pa tudi sicer v toplejšem času nam ni treba posebej misliti na to, ali je obutev dovolj topla, saj na nogah ne nazadnje lahko ne nosimo skoraj nič. Povsem drugače pa je, ko temperature pričnejo padati. Naše noge to zelo hitro občutijo in če niso primerno zaščitene, zna biti vse skupaj sila neprijetno.
Ženske v zimskem času prisegajo predvsem na gležnarje – takšne in drugačne. Kaj pa moški zimski čevlji? Kateri tip je najbolj priljubljen? Lahko rečemo, da ne gre toliko za priljubljenost kot pa zato, da so čevlji dovolj kakovostni, topli, udobni in prijetni za nošenje.
Zimski čevlji za moške z nepremočljivo konstrukcijo
Pa se nekoliko ustavimo ob vprašanju, kakšni bi pravzaprav morali biti povsem ustrezni moški zimski čevlji. Ali obstajajo kakšna določena splošna pravila, s katerimi si pri nakupu lahko dovolj dobro pomagamo.
Na sploh velja, da bi morali biti zimski moški čevlji v prvi vrsti topli in udobni, obenem pa bi morali nuditi dovolj zaščite. Zgornji del bi moral biti izdelan iz materialov, ki omogočajo nepremočljivo konstrukcijo. Odlična izbira je na primer usnje. Za učinkovito tesnjenje lahko dovolj dobro poskrbijo močni šivi, za toploto pa na primer odstranljiv notranji čevelj iz filca.
Zimski čevlji morajo zagotoviti tople in suhe noge
Zimski čevlji za moške naj ne bodo samo modnega izgleda, temveč naj zlasti poskrbijo za tople in suhe noge. To je v mrzlem obdobju leta še toliko pomembneje. Še posebej to velja za tiste, ki večji del dneva preživijo zunaj na prostem. V tem primeru najverjetneje takšne osebe potrebujejo tudi prav posebne zimske delovne čevlje, ki jim jih praviloma omogoči delodajalec.
Preden se lotite nakupa čevljev za zimo, obvezno preverite nekatere ključne lastnosti, na primer ali imajo čevlji vodotesno šivano konstrukcijo, ali je zgornji del vodotesen, iz česa je izdelan spodnji del obuvala oziroma podplat.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.