Če imate doma nekoliko večjo LED in LCD televizijo in je ne želite postaviti na mizico ali na spodnjo polico dnevnega regala, ali pa naprava sploh nima nogic za postavitev na površino, tedaj lahko zagato reši le kompakten in prilagodljiv nosilec za TV, ki vam omogoča, da ga postavite na steno ali strop. Na voljo pa so tudi samostoječa stojala.
Pomembno je, da se pred nakupom pozanimate o vseh dimenzijah, saj je vsak stenski nosilec za TV izdelan za določeno velikost zaslona, pri čemer specifikacije določajo dimenzije od in do določene velikosti, kar lahko izračunate tako po dolžini in višini ali pa glede na diagonalo zaslona.
Nastavljiv stenski nosilec za TV glede nagiba
Pri držalu, ki ga boste namestili na zid, je pomembno, da se pri nakupu pozanimate o tem, kolikšne nagibe nudi. To pomeni, da boste naklon lahko nastavili tako, kot vam ustreza, da boste imeli najboljši vidni kot iz sedežne garniture ali drugod. Specifikacije določajo, kolikšen navpični in vodoravni nagib ima nosilec za TV, pri tem pa je pomemben tudi odmik od zida, kar omogoča večje nagibe.
Kakšen nosilec za TV kupiti, če nimate na zidu prostora?
Če imate doma bolj majhen prostor, kjer bi radi gledali televizijo, ali pa na zidu ni dovolj prostora, da bi namestili opremo, ki bo držala vašo napravo, tedaj lahko izberete tudi stropni nosilec za TV, ki je večinoma univerzalen. Pri stropni opremi je pomembno, da pogledate specifikacije glede dolžine vodila, zato da naprava ne bo postavljena prenizko ali previsoko.
Nosilec za TV z največjo obremenitvijo
Pri nakupu opreme je dobro, da poleg dimenzij zaslona, širine in dolžine vodil ter nastavljivega naklona pogledate tudi specifikacijo glede največje dovoljene obremenitve, saj nosilec za TV lahko optimalno in predvsem varno drži določeno težo naprave. Ta specifikacija je še posebej pomembna, če imate televizijo večjih dimenzij, ki je posledično tudi težja.






Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.