Ali ni zanimivo, da nas kot podjetnike vedno zanimajo izgube in kako le – te odpraviti? Kaj ni res, da je ravno evidenca delovnega časa tista, ki je v preteklosti terjala največ izgub? Poglejmo si torej, kako evidenca delovnega časa vpliva na profit podjetja. Če samo pomislimo z zdravo pametjo, lahko kaj hitro pridemo do zaključka, da manjše kot imamo izgube, bolj bo naše podjetje uspevalo. Pripravili pa smo primere, ki dokazujejo, kako evidenca delovnega časa lahko vpliva na sam profit, uspeh ali celo neuspeh vsakega posameznega podjetja.
Primeri, kako evidenca delovnega časa izboljša ali poslabša delovanje našega podjetja.
Prvo kot prvo, je potrebno povedati, da je pri podjetjih, kjer je evidenca delovnega časa še vedno vodena s pomočjo zastarelih sistemov, je veliko večja verjetnost, da bo prišlo do napak beleženja. Kar pa bo pripeljalo do denarnih izgub. Saj če na primer zaposleni beleži več ur kot bi jih načeloma moral, bo bil na koncu meseca plačan preveč. V nasprotnem primeru, če je zaposleni plačan premalo, zaradi napake v sistemu, bo podjetje moralo preostanek tega denarja še vedno izročiti zaposlenemu in morda še malenkost več, če je bila evidenca delovnega časa pravilno zabeležena s strani zaposlenega, saj podjetje tako izroči ne samo preostanek, ampak tudi opravičilo.
Še en tak primer je na primer, ko gre za delavce, katerih evidenca delovnega časa sestoji tudi iz prevoza do ter iz delovnega mesta. Ta čas je zaradi morebitnih prometnih razmer včasih težko voditi, sploh če nimamo primerne strojne in programske opreme. Zadnji primer pa je zelo splošen in sicer gre za primer, ko je podjetje naletelo na izgube ne samo na dobavljanju morebitnih surovin, katere potrebuje za delovanje, ampak je tudi sama evidenca delovnega časa tako slabo vodena, da pripelje podjetje do takih izgub iz katerih se, sicer v redkih primerih, težko pobere.
Čas je torej za nadgradnjo sistemov, ki omogočajo boljše vodenje evidenc.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.