Danes bolj kot kdaj prej drži: »Kolikor jezikov znaš, toliko veljaš.« – ne glede na starost ali poklic. Za nekatere je znanje tujega jezika temeljno delovno orodje, za druge pot do boljšega učnega uspeha, za vse pa izjemna prednost v komunikaciji s tujegovorečimi, bodisi v poslovnem ali zasebnem življenju.
V poslovnem svetu znanje tujega jezika daje samozavest in pogosto pomeni prednost v stikih s tujimi partnerji. Za mnoge delodajalce je samoumevno, da imajo zaposleni dobro znanje tujega jezika in so pripravljeni sofinancirati le nadaljevalne jezikovne tečaje in jezikovne tečaje poslovnega jezika. Po drugi strani pa se podjetja zavedajo, da je učenje tujih jezikov proces, ki traja in da naložba v jezikovni tečaj samo začetne stopnje ni dobra naložba. Za dobro osnovno znanje tujega jezika je treba obiskati vsaj tri stopnje jezikovnega tečaja, za suvereno komunikacijo s poslovnimi partnerji pa vsaj šest (če izhajamo iz dejstva, da se kandidat začne učiti tuj jezik od samega začetka). Zato mnoga podjetja od zaposlenih zahtevajo, da opravijo več jezikovnih tečajev zapored in z zaposlenim ob začetku sofinanciranja učenja tujega jezika podpišejo ustrezno pogodbo.
Veliko se jih za učenje tujega jezika odloča tudi iz povsem osebnih razlogov: zaradi potovanj, prijetnega preživljanja prostega časa … Učenje tujega jezika omogoča sproščenost na potovanju, pristnejši stik z »domačini«. Mnogi prav zaradi tega včasih pogosteje potujejo v deželo, katere jezik obvladajo. Vsa zanima katerih tujih jezikov se najpogosteje učimo?






Dodaj odgovor
Za objavo komentarja se morate prijaviti.