So spletne dražbe res izboljšale izkušnjo stavljenja? Vsekakor so olajšale zbirateljem in poznavalcem, da so obdržali stvari, ki so jih želeli, ne glede na lokacijo predmeta, vendar ljudje vse bolj pogrešajo tudi željo po osebni interakciji. Pred kratkim je tudi prišlo do raziskave, ki je kazala na veliko večje navdušenje pri udeležbi licitacije osebno, kar je ljudem manjkalo, pri draženju preko spleta.
Prav zato se veliko več ljudi, če denimo kupuje nepremičnine ali premičnine, odloča za draženje na dejanski dražbi in ne na spletu. V živo, med ljudmi pride do adrenalina, in za mnoge je to tudi zabava in druženje. Zato je prišlo že do prave ponudbene vojne, bodisi je boljša spletna ali tista osebna izkušnja. Zato tudi obstajajo določene prednosti in slabosti spletnih dražb, za katere pa lahko vsak presodi sam, če se mu zdijo tako dobre ali slabe. Prednosti so vsekakor to, da lahko po katalogih brskate čisto enostavno – internet namreč omogoča ljudem zelo enostavno brskanje po katalogih številnih dražiteljev po vsem svetu. Dobivate tudi mnoga obvestila za dražbe, tako da ne zamudite niti ene možne priložnosti. Prihranite tudi pri času, ker ne potrebujete nikamor odpotovati na samo dražbo, prav tako lahko ponudbe oddate kjerkoli je internet – lahko torej povsod. Odlično je tudi za dneve, ko se ne želite soočati z svetom okrog sebe in ponudba je globalna. Medtem ko pa so na drugi strani slabosti, da ne doživite osebnega stika in vzdušje v sobi polni adrenalina in morda lahko upoštevate dodatne stroške.
Dejstvo je, da je dražba lahko zelo dobra poslovna priložnost kot tudi zabava – če jo obiskujete preko spleta ali osebno. Če torej ne veste katere se udeležiti, se odločite glede na prednosti in slabosti enih in drugih, tako boste zagotovo prišli do pravih odločitev.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.