Res je, če ste slišali o povišani cestnini. Tako namreč kot slovenska cestnina Hrvaška tudi že ima v obtoku nove cene cestnin. Zakaj pa je temu tako, pa si bomo pogledali v nadaljevanju.
Kot vemo, je letos bistvena razlika v gnečah na Hrvaških mejah. Razlogi za to pa so detajlna preverjanja vozil, potnikov pa tudi same prtljage. Zato pa stranske poti lahko služijo kot nadomestilo za uporabo avtocest. Hrvaška namreč zaostruje samo na tistih mestih, kjer je prometa največ, na starih cestah pa so gneče nekoliko manjše. Je pa seveda res tudi to, da čeprav je dražja cestnina Hrvaška ne pričakuje, da bodo vsi popotniki prečkali preko avtocest in morda s povišano ceno celo želijo na nek način usmerjati promet na stare ceste.
Ali s tem, da je dražja cestnina Hrvaška res usmerja potnike na stare ceste?
Odkrito rečeno, tega ne vemo. Vsaj za enkrat ni nobenih podatkov o tem ali so to le špekulacije ali pa je resnično kaj na tem. Je pa res eno, da s tem, ko se draži cestnina Hrvaška še vedno ne pregleduje prehodov po starih poteh. Kot samo nadomestilo za uporabo avtocest Hrvaška nudi tudi druge možnosti prihoda v državo in sicer z uporabo javnega prevoza kot so vlaki, ladje ali pa ne nazadnje tudi letala. Seveda to je odvisno od stila potovanja, ki ga ljudje imamo in pa tudi tega koliko denarja lahko vložimo ter kako neodvisni želimo biti.
Če torej želimo na morje z osebnim vozilom in preko starih cest, bo cena morda nižja, po drugi strani pa je potrebno vedeti, da je pot ne samo daljša, ampak da se lahko zgodi, da gneče ne bodo dosti manjše. Čeprav pa je letos nekoliko dražja avtocestna cestnina Hrvaška še vedno pričakuje in upa na izjemno velik val ljudi, saj bodo le tako lahko poplačali dolgove, ki so si jih nakopali z izgradnjo avtocest.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.