Kmetijska oprema je z leti napredovala in olajšala delo mnogim kmetovalcem. Pod kmetijsko opremo štejemo tako privez, napajalnike, krmilnike, mlekarsko opremo, opremo proti golazni in mrčesu, električno opremo, kmetijsko orodje in pripomočke ter opremo za hlev in kmetije. Kmeti vlagajo v kmetijsko opremo, saj si s tem olajšajo delo, prihranijo čas in zmanjšajo stroške. Iskanje prave opreme za pravo ceno ni enostavno.
Kako veš kdaj si kmetovalec?
Ko na sončno nedeljsko popoldne v mesecu decembru sodeluješ na dražbi za kmetijsko opremo. Ure minevajo vi pa raziskujete vrste in znamke kmetijske opreme. Od vse večji ponudbi je težko vedeti kje se stvari lotiti. Kmetijska oprema predstavlja velik strošek za kmetovalca. Zato je potrebno pred nakupom opreme temeljito premisliti o prednostih ter slabostih nakupa.
Ponudba kmetijske opreme
Izbira kmetijske mehanizacije ter opreme je precej težka, saj je ponudba ogromna. Izbira zagotovo ni tako enostavna, kot izbira barve za steno v našem dnevnem prostoru. Ponuja se nam veliko različnih. Zetor na primer je znani Češki proizvajalec kmetijske opreme, kot so traktorji in druga oprema. Znani so po uvajanju novosti v traktorjih, kot je na primer varnostna kabina. Do 2001 so naredili 1 100 000 traktorjev. Potem pa je tu še vsem znano podjetje John Deere, ki je ameriško korporacija, ki proizvaja tako kmetijsko opremo, kot tudi gradbeno in gozdarsko.
Traktorjem pa lahko priključimo še en kup drugih kmetijskih orodij, kot so vagoni, bagri, kultivatorji, plugi, sejalniki, grablje, izdelovalci bal ter drugih orodij.
Kmetijsko opremo lahko ob ponudbi izbiramo, glede na videz, moderen izgled predvsem pa je pomembna tehnična dovršenost, stilska in barvna usklajenost sta le dodatna prednost. Ob nakupu opreme, nam je pri večini ponudnikov zagotovljena garancija na kupljeni izdelek. Nekateri pa ponujajo tudi brezplačne servisne preglede in popravila, saj si s tem zagotovijo zadovoljstvo strank, ki se bodo ponovno vrnile.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.