Estrihi se najprej ločijo na mokre in suhe estrihe, šele potem pa jih delimo na druge vrste. Vrste estrihov pa so:
– Samorazlivni estrihi (ta vrsta estrihov oziroma tlakov se nahaja v tekočem stanju in se razliva po tleh ter potem zaradi lastne teže tudi tvori ravno ploskev, ki mora biti po tleh. Takšna vrsta estrihov je zelo primerna za prostore, kjer imamo talno gretje, zato ker zaradi razliva z vseh strani zaščiti cevi za talno gretje. To vrsto estrihov vse več uporabljamo tudi pri nas. Prednost teh estrihov je tudi ta, da nam omogočajo hitro sušenje in manjšo debelino glede na navaden estrih)
– Izolacijski tlak ali lahki beton (ta vrsta estriha se zelo razlikuje od klasičnih estrihov, predvsem v svoji sestavi. Sestava tovrstnega estriha je mešanica stiroporjevih kroglic in betona. Te estrihi se največkrat uporabljajo za kakšne neravne dele, kjer jih moramo nameščati pod določenim kotom ali pa v kakšne manjše prostore)
– Hitro sušeči estrihi oziroma tlaki (kot že samo ime pove so te estrihi hitro sušeči. To dosežejo tako, da jih dodajo določene aditive, ki omogočajo hitrejše sušenje. Takšni estrihi se lahko posušijo že po nekaj dnevih)
– Industrijski strojni estrihi oziroma tlaki (ta vrsta estrihov pa se največkrat uporablja v proizvodnjah oziroma povsod, kjer imamo velike obremenitve. To so lahko garažne hiše, industrijski objekti, kjer se veliko vozijo z viličarji in kamioni in podobni objekti)
To so estrihi, ki jih ljudje največkrat uporabljajo doma ali pa v podjetjih. V glavnem tam, kjer jih potrebujejo.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.