Včeraj me je kolega povabil na pijačo z namenom, da mi razkaže svojo novo kuhinjo. Pravi, da je to kuhinja po meri in, da je za njo odštel pravo bogastvo. Jaz odkrito povedano nisem videl v tej kuhinji nič posebnega, me je pa zanimalo, kje jo je kupil in kdo jo je izdelal. Rekel mi je, da so jo izrisali mojstri, ki se spoznajo na kuhinje po meri, izdelali pa so jo v neki neznani delavnici. Kuhinje po meri so torej tiste kuhinje, ki so izdelane – kot že sama besedna zveza pove – po meri. Najprej je naročil izris kuhinje in si na dom naročil človek, ki se s tem ukvarja. Ko je bil načrt končan, je bil sklenjen posel in naročilo nove kuhinje po meri je steklo. Ponavadi je potrebno na kuhinje po meri čakati kar nekaj časa, ampak kolega naj bi doplačal za hitrejšo izdelavo, saj si je čim hitreje kuhinje po meri želela tudi njegova žena.
Danes, ko je nova kuhinja zmontirana, sta izredno zadovoljna in kar ne moreta prehvaliti prodajalca. Vendar mene je vseskozi zanimalo, kdo je to kuhinjo izdelal. Kolega pravi, da takšne kuhinje po meri izdelujejo samo v Nemčiji, meni pa se vseeno dozdeva, da so jo izdelali v Sloveniji. Zakaj bi nek salon kuhinj naročeval kuhinje po meri pri tujcih, če pa imamo v Sloveniji tako veliko mizarskih delavnic in ogromno lesnih virov za izdelavo. Jaz sem se odločil, da podprem slovensko mizarsko industrijo, ko se bom odločal za svojo kuhinjo. Slovenske kuhinje po meri so zagotovo vsaj tako kvalitetne kot avstrijske, nemške ali italijanske. Odkrito povedano mi strog nemški stil pohištva z ravnimi in hladnimi linijami ni najbolj pri srcu. Mislim, da se bom boljše počutil v pravi slovenski kuhinji.
Tudi moja žena pravi, da so domače kuhinje po meri najboljše in, da bomo imeli v takšni kuhinji največje veselje kuhati. Zakaj torej naročevati kuhinje po meri iz tujine, če lahko podpremo domačo gospodarstvo? Morda pa tudi vi razmišljate podobno kot jaz in se odločite za kuhinjo domačega proizvoda.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.